top of page
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

BHK02

kapak.jpg
BHK02  HİDROLİK KILAVUZ ÇEKME MAKİNASI
M5-24

BHK Serisi hidrolik kılavuz çekme makina grubunun bir üyesi olan BHK02 model kılavuz çekme makinası M5-M24 arasında çalışan standart özelliklere sahip modelidir.

 

Kılavuz çekme problemlerine son vermek amacıyla üretilen, son derece ergonomik, güçlü makinalardır.

M5 ile M24 arasındaki her çapta kılavuz çekebilen

BHK serisi makineler, sahip oldukları özellikler  sayesinde istenen tork ve devirlere ayarlanabilmekte, bu sayede görevlerini hatasız ve en kolay şekilde yerine getirmektedir.

BHK makinaları üzerinde bulunan hareketli kol mekanizması 2050mm geniş bir alanı tarayabilmekte, hem T kanallı tabla üzerine bağlanan parçalara, hem de

makina çevresinde bulunan diğer noktalara en hassas şekilde yaklaşabilmektedir. BHK makinalarının açısı değiştirilebilir kafası, iş parçasının konumuna göre, yatay, dikey, açılı olarak ayarlanabilmekte, istenen her açıda kolaylıkla sabitlenebilmektedir.

Bluetech BHK serisi makinaları, sadece kılavuz çekmede değil, raybalama, havşalama ve pafta çekme işlemlerinizde de kullanabilir, Bluetech kılavuz çekme makinaları sayesinde, bütün bu işlemlerinizi en kısa zamanda ve en hatasız şekilde yerine getirebilirsiniz.

makine-bhk02.png
Kullanım kılavuzu
acılı kafa -r.jpg

Açılı Kafa Hareketi

Kılavuz çekme makinalarımızda bulunan dönebilen kafa sistemi, parçanın konumuna göre  yatay, dikey ve açılı kılavuz  çekme imkanı sağlar.

acılı kafa -kucuk -r.jpg

İleri Geri Hassas Hız Ayarı

Kılavuz çekme makinalarımızda, takımın ileri ve geri devir hızları hidrolik sistem üzerinden değil, elektronik sistem üzerinden kontrol edilir.

Bu sistem sayesinde ileri ve geri dönüş hızları, kolay, hassas ve birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilmekte, yağın boş yere ısınması engellenmekte ve çalışma anındaki devir hızı makine üzerinde yer alan digital devir ekranı üzerinden anlık olarak okunabilmektedir.

ileri geri hız ayarı -kucuk -r.jpg
ileri geri hız ayarı -r.jpg
takım kırılma em -r.jpg

Takım Kırılma Emniyeti

Kılavuz çekme makinamızda kullanılan emniyetli ve tork ayarlı takım tutucular sayesinde, kılavuz çekilen parça üzerinde takım sıkıştığında veya kör deliklerde son noktaya gelindiğinde, emniyetli takım tutucu devreye girerek takımın kırılmasını engeller.

takım kırılma em -kucuk-r.jpg

MQL Yağlama Sistemi

Kılavuz çekme operasyonu, sürtünme ve ısınmaya karşı oldukça hassas olan zor bir işleme sürecidir. Operasyon esnasında doğru yağlama sisteminin uygulanması, daha uzun takım ömrü, daha fazla üretim, daha hassas ölçü kontrolü, daha pürüzsüz dişler ve daha verimli talaş kaldırma ile sonuçlanır.

Bluetech kılavuz çekme makinalarına entegre edilen patent ile MQL teknolojisi, çok hızlı hareket eden basınçlı hava içine, çok az miktarda yağlayıcının eklenmesi ile kullanılan bir tekniktir.

Yağlama işlemi hava akışına karıştırılan ince yağ damlacıklarından oluşan bir aerosol ile yapılır.

Bu sistem yağ kullanımını önemli derecede azaltarak çevresel etkiyi en aza indirir. Soğutma maddesi arıtımına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Yüksek bir iş güvenliği ve sağlıklı çalışma ortamı oluşturur.

yaglama kucuk -r.jpg
yaglama -r.jpg
Teknik özellikler

Teknik Özellikler

Kılavuz kapasitesi

M5 - M24

Devir rpm

280

Güç

3 kw

Çalışma masası boyutu

700 x 900

Çalışma kolu boyutu

A: 500 | B: 2050 | C: 920 | D: 700

Ağırlık

280 kg

image2_edited.png

Devir Ayarı

İsteğe göre ayarlanabilir

devir ayarı

Operatör Güvenliği

Operatör güvenliği için

24 V çalışma voltajı

image4_edited.png

Basınç / Tork Ayarı

İsteğe göre ayarlanabilir

basınç ve tork ayar paneli

image8_edited.png

Ters Yön Engeli

Motorların  ters yöne çalışmasını engelleyen faz koruma sistemi

Takım Kırılma Emniyeti

Özel tutucular sayesinde

takım kırılma emniyeti

Güçlü Gövde

Güçlü gövde

image5.png

Hareketli Kol

2050 mm'ye kadar uzanabilen hareketli kol mekanizması

changing-icon-2084.png

Takım Değiştirebilme

Hızlı ve kolay takım değiştirme

cube.png

3 Eksen Çalışabilme

Dikey, yatay ve

açılı kılavuz çekebilme